E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

“Donte vetëm Shqipërinë”, maqedonasit “qajnë” futbollistin shqiptar: I dhamë gjithçka

Shqiptarët e Maqedonisë kanë fituar terren kohët e fundit, teksa të shumtë kanë qenë futbollistët e talentuar që kanë veshur fanellën e ekipeve kombëtare shqiptare.

LEXO EDHE : Lojtarët e Maqedonisë bëjnë xhiron e rrjetit, festojnë golin me valle … shqiptare (Video)

Kombëtarja shqiptare në disa raste ka humbur disa talente mjaft të mirë, pasi interesi i treguar nga përgjegjësit nuk ka qenë i duhuri. Një emër që FSHF ka gabuar më shumë është ai i Enis Bardhit, futbollistit që kërkoi të vishej kuqezi, por duke mos u grumbulluar nga Shqipëria veshi fanellën e Maqedonisë. Bradhi është një ndër futbollistët më të mirë të kombëtares maqedonase dhe luan me Levanten në La Liga, ku cilësohet si konkurrenti i vetëm i Messit për goditjet e dënimit.

E shqetësuar nga ky fakt” media sportive “Sport1.mk”, i ka kushtuar një analizë speciale, futbollistëve që kanë “injoruar” përfaqësuesen maqedonase, duke iu bashkuar Shqipërisë.

 

View this post on Instagram

 

Në momente të vështira, mbështetja dhe përkrahja duhet të jetë më e madhe dhe pa kushte. Sot, Kombëtarja jonë dhe e të gjithë shqiptarëve ka nevojën më të madhe për ne. Shqipëria, Kosova, Ilirida dhe Diaspora sot më shumë se kurrë duhet të frymojë kuqezi. Sot nuk jam fizikisht me Kombëtaren dhe nuk mund të ndihmoj Kombëtaren, por shpirtërisht sot jam në fushë, te çdo futbollist dhe në tribunë te çdo tifoz. Forca Shqipëri! Fito për ne, fito për të gjithë. Fito se je më e mira! Shpresoj dhe i lutem Zotit, që në ndeshjet e radhës të jem në fushë, duke derdhur djersë e gjak për fanellën dhe flamurin më të bukur në botë. I juaji Taulant Seferi ??

A post shared by Taulant Seferi (@taulantseferi77) on


Ndër ta, katër futbollistë kanë zgjedhur kuqezinjtë, pasi kanë luajtur më herët me ekipet e moshave në Maqedoni. Besir Demiri, Omar Imeri, Jasir Asani, Taulant Seferi, janë katër emrat që lakohen në analizën e medias së shtetit fqinj.

Pengu më i madh për maqedonasit është futbollisti Taulant Seferi. Pavarësisht se Maqedonia i dhuroi gjithçka për ta pasur në përfaqësuese, vetë lojtari e refuzoi ofertën, për të pritur Shqipërinë.


“I është dhuruar gjithçka këtij lojtari, madje iu premtua edhe ekipi A që në moshën 17 vjeç, por ai donte vetëm fqinjët e Shqipërisë”, shkruan“Sport1.mk”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...