E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Lojtarët e Maqedonisë bëjnë xhiron e rrjetit, festojnë golin me valle … shqiptare (Video)

Maqedonia e Veriut mori një barazim mjaft të rëndësishëm të dielën në mbrëmje përballë Sllovenisë.

Skuadrat shënuan nga një gol dhe çdo gjë u mbyll për këtë sfidë. Goli për maqedonasit u shënua nga Bardhi, pas një asisti të dhënë nga Alioski, një rrjetë tërësisht shqiptare, që edhe festimin e ka pasur tradicional shqiptar.

Tre lojtarët me origjinë shqiptare, Alioski, Bardhu dhe Bejtulai kanë kapur dorën e njëri-tjetrit dhe filluan të kërcenin një valle shqiptare për disa sekonda. Një moment shqiptar ky në Slloveni që u interpretua nga lojtarët e Maqedonisë dhe vlen të theksohet se ishte një moment që ka tërhequr jo pak vëmendjen e shikuesve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...