E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Rama-kryebashkiakes së Përrenjasit: Edhe 100 bebes së Mirandës por…

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Rrajcë, ku ka prezantuar programin e 3-të të furnizimit me ujë në zonat rurale.

Në fillim të fjalës së tij, Rama ka ironizuar kryebashkiaken e Përrenjasit, Miranda Rira.

Kjo e fundit sapo është shtuar me fëmijë, ndërsa kryeministri teksa i uroi jetë të gjatë foshnjës, tha se pas zgjedhjeve, ajo do të ketë më shumë kohë për t’iu dedikuar bebes, duke nënkuptuar se PS do ta fitojë këtë bashki.

“Faleminderit të gjithëve për praninë tuaj. Jam i keqardhur për mungesën e kryetares së bashkisë, por arsyeja e mungesës është e gëzueshme. I uroj edhe 100 bebes të sapolindur të Mirandës, edhe kam besim dhe bindje se do t’i krijojmë të gjitha mundësitë Mirandës që të fokusohet më shumë të bebja pas 30 qershorit”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama shpërndau këngën e Fifit, reagon Flori: S’jemi në forume politike

Zbardhet ekspertiza mjekoligjore për vd*kjen e katër rusëve në Qerret

Afro 45 ditë nga humbja e jetës së katër turistëve rusë, Instituti i Mjekësisë Ligjore ka mundur të përcaktojë shkakun fillestar. Katër turistët rusë u...

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...