E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Dojna Mema rikthehet në Top Channel

Shumë i bujshëm ishte largimi i Dojna Memës nga Top Channel. Ajo ishte një nga figurat kryesore të televizionit në fjalë. Moderatorja zbuloi muaj më parë, se ajo nuk do e drejtonte më emisionin “Pop Culture”, duke u shprehur se gjithçka e ka një fillim e një fund.

Në deklaratat e saj ka pohuar shpesh që largimi ishte paqësor, duke theksuar mundësinë e një rikthimi në televizionin ku nisi karrierën në ekran. Në emisionin “Why not”, Mema shpjegoi gjithë arsyet që e çuan drejt këtij vendimi.

Dojna tha në emision se linja editoriale e Top Channel, nuk përshtatej më me gjërat që ajo donte të bënte dhe se ishte shkëputur nga televizioni me respekt nga të dyja palët. “Ishte një moment që unë kisha shumë nevojë të eksperimentoja me gjëra të reja. Në këtë fazë Top Channel kishte një linjë editoriale që nuk përshtatej me gjërat që unë doja të bëja specifikisht, kështu që ishte më mirë për të dyja palët që të merrnim një shkëputje nga njëri-tjetri”, u shpreh ajo ndër të tjera.

“News31” ka mësuar nga burime pranë Top Channel që Dojna do të rikthehet, dhe do të drejtojë një prej formateve, promoja e të cilit është publikuar tashmë, “Let’s dance”. Balerini i njohur Graciano Tagani, do të jetë autori i këtij formati konkursi në kërcim, me të rinj të talentuar që do të realizohet brenda “E diell” dhe Dojna do të jetë moderatore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...