E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“Do e nxjerrim me pekule”/Zbardhet strategjia e Bashës për të penguar protestën

Kryedemokrati Basha ka mbërritur i pari në selinë e PD-së, duke u drejtuar në zyrën e tij ku ka planifikuar një ditë normale pune me mbledhje dhe takime. Nga ana tjetër në parkingun e selisë blu kanë nisur të afrohen një numër i madh automjetesh, të cilat janë parkuar njëra pas tjetrës, duke zënë pjesën më të madhe të hapësirës.

Një foni po vendoset në tarracën e selisë së Partisë Demokratike. Mësohet se bokset po vendosen nga përfaqësues të Bashës.

Berisha iu drejtua dje selisë, dhe teksa është pyetur për protestën, ka treguar se si do e nxjerr Lulzim Bashën nga zyra. “Me pekule do e nxjerrim”, deklaratë e cila shkaktoi humor. I pyetur se me çfarë mjetesh do të përdorin për të arritur qëllimin, Berisha tha se do të përdoren vetëm mjete paqësore. “Mjete teknike paqësore, nuk do ta gjuaj kush me mjete luftarake. Këtu midis nesh nuk ka dhe nuk do të ketë njerëz të armatosur”, shtoi lideri historik i PD.

Dje, në një konferencë për mediat, kreu demokrat u shpreh se ish-kryeministri po kërkon destabilizim, shkatërrimin e partisë si dhe po përdor demokratët si fasadë. Basha tha se Berisha ka mobilizuar kriminelë e trafikantë, për të marrë partinë me dhunë, pasi kjo është mënyra e vetme se si ai i bën gjërat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...