E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Ditë me diell, temperatura deri në 25°C

Pjesa e parë e ditës mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në zonat lindore.

Ndërsa pjesa më e madhe e vendit, do të jetë me mot të kthjellët.

Mbrëmja dhe nata sjellin kalime vranësirash në të gjithë territorin, por më të dukshme paraqiten në veriperëndim të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten pothuajse konstante në mëngjes, por rritje të lehtë sjellë mesdita duke u luhatur nga 3°C mëngjesi në verilindje deri 25°C mesdita, në zonat e ulëta.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...