E mërkurë, 28 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

diell

Moti premtues, zbuloni si do jetë në orët në vijim

Territori i Shqipërisë mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku në orët e para të ditës do të ketë kthjellime. Ndërsa në vijim vranësirat do...

Ikën ditët me diell, ja si do jetë moti në fundjavë

Ditëve të bukura me mot të kthjellët dhe diell, duket se u vjen fundi gjatë kësaj fundjave. Mbi vendin tonë do të ndikojnë kushte...

Pas shiut del dielli, si do jetë moti nesër

Sot pasdite (e mërkurë, dt. 21) dhe nesër (e enjte, dt. 22), nuk priten reshje nё tё gjithë territorin. TEMPERATURAT Nesër (e enjte, dt. 22) temperaturat...

Parashikimi i motit për 5 ditë, ja si do variojnë temperaturat

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare. Era do të jetë nga...

Moti për nesër/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia, rikthehen reshjet e shiut

Sot pasdite (e diel, dt. 20) nuk priten reshje. Nesër (e hënë, dt. 21) priten reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e...

Kthesa e befasishme e motit për sot, surprizat pas mesditës me uljen e temperaturave

Paraditja në territorin shqiptar mbetet më kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cila pas mesditës dhe kryesisht gjatë mbrëmjes pësojnë zhvillim duke...

I nxehti ‘afrikan’ nuk është larguar nga vendi, sot priten temperatura deri në 37 gradë

Sot do të ketë një mot të kthjellët dhe me vranësira në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, temperaturat maksimale sot do të shkojnë në...

Moti plot surpriza, temperaturat minimale dhe maksimale për sot

Sipas MeteoAlb, paraditja mbetet në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë vendin tonë. Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave, ku më të shpeshta...

Temperatura deri në 32 gradë celsius, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 04) dhe nesër (e shtunë, dt. 05), nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e shtunë, dt. 05) temperaturat minimale dhe maksimale të...

Mot i nxehtë, temperaturat deri në 34 gradë celsius

Sipas MeteoAlb, vendi ynë në pjesën e parë të ditës do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësirat kalimtare. Por në pjesën e dytë...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...