E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Dhuna në protestën e opozitës, Gjykata lë në burg 4 të arrestuarit (emrat)

Gjykata e shkallë së parë në Tiranë ka lënë në burg 4 nga 17 të arrestuarit e protestës së të shtunës para Kuvendit.

Ndërsa, për 10 protestuesit e tjerë është dhënë masa e sigurisë  “detyrim paraqitjeje”.

Në burg janë lënë, Aldi Spaho, Gazmir Bekshiu, Ermir Bruka dhe Pal Daija. Edison Tahiri, Klajdi Poci, Denaldo Buzi, Eduard Buzi, Elidjan Buzi, Florian Zeneli, Jeton Spahiu, Ali Bruci, Kevin Kastrati dhe Flamur Rrahja u lanë me detyrim paraqitje. Pritet të jepet masa dhe për tre protestues të tjerë.

Protestuesit janë arrestuar pasi kanë goditur me sende të forta policinë dhe identifikimi i tyre është bërë nga kamerat e sigurisë.

Ndërkohë, 7 protestues të tjerë vijojnë të jenë në kërkim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...