E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Debati me Ramën, flet ish-ministri i Jashtëm: Çfarë më tha Berisha

Tani ai shprehet se jeton vetëm si shkrimtar. Nuk ka televizor në shtëpinë e tij, pasi nuk ka durim të dëgjojë debatet televizive. Në emisionin Opinion ish-politikani dhe shkrimtari Besnik Mustafaj ka folur për debatin e famshëm me Edi Ramën dhe atë se çfarë i tha Sali Berisha në atë kohë.

“Kam ndryshuar. Ndryshimi i pamjes nuk është lajmi më i mirë që do doja të thoja unë. Kam ndryshuar dhe në të folurin. Kam qenë dhe më i përmbajtur. E kam pasur shumë të vështirë ti ndërpresë fjalën tjetrit. Me ka ndodhur që të hyjë në emisione dhe të dalë pa folur.

Unë i merrja vetë vendimet dhe Berisha nuk ndërhynte. Vetëm në rastin me debatin me Ramën që Berisha më tha do ishte më mirë të pyesje. Në fakt unë nuk doja të dështonte emisionin. Debati me Ramën nuk e kam parë,”-ka thënë Mustafaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...