E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Moti për sot plot surpriza

Orët e para të ditës dominohen nga alternime kthjellimesh, dhe vranësira të herë pas hershme në pjesën më të madhe të territorit.

Pasditja dhe mbrëmja sjell shtim të vranësirave në zonat Veriore-Verilindore.

Sipas Meteoalb, era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4 deri në 17 gradë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Pse preket Franca nga një fjalë?

Nga: Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë...

Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Policia e Tiranës ka kërkuar rihetimin e çështjes së 21-janarit. Vetëm një ditë para 10-vjetorit të vrasjes së katër personave dhe plagosjes së gjashtë...