E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Manchester City me “7 yje”, shkatërron gjermanët e Schalke (Video)

Pas fitores dramatike 3-2 në Gelsenkirchen, Manchester City e ka kthyer në një ndeshje stërvitore ndeshjen e kthimit ndaj Schalke duke fituar 7-0 në Etihad.

The Citizens kanë shkatërruar skuadrën gjermane në shtëpi duke bërë një kalim të sigurt në çerekfinale.  Ishte Aguero ai që me dopietën e tij brenda tre minutave nisi festivalin e golave për vendasit.

Sane shënoi pak përpara pushimit golin e tretë. Pas pushimit, City nuk e uli ritmin dhe gjeti golin katër herë të tjera me Sterling, Silva, Foden dhe Gabriel Jesus.  Një paraqitje bindëse e të besuarve të Pep Guardiola-s. Kjo ishte ndeshja e dhjetë këtë sezon që City shënon më shumë se pesë gola.

Sergio Aguero ka shënuar golin e 11 në shtatë ndeshjet e fundit ndaj kundërshtarëve gjermanë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...