E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Dalin pamjet/ Momenti kur gruaja identifikon në morg trupin e Admir Muratajt

Që prej ditës së djeshme dyshohej se grabitësi i vrarë nga policia ishte Admir Murataj. Një ditë pas ngjarjes, familjarët kanë mbërritur në morg. Ka qenë bashkëshortja e Admir Muratajt ajo që ka identifikuar trupin, duke konfirmuar se i përket të shoqit.

I pranishëm për identifikimin ka qenë edhe vëllai i Muratajt, ndërsa gruaja e Admirit, Albana pas daljes nga dera e morgut është larguar në lot.

Admir Murataj ishte maskuar me paruke tullaci dhe me maskë në fytyrë, për të humbur gjurmët. Ai u qëllua nga policia me plumb në kokë, ndërsa identifikimi i tij mori kohë, pasi Murataj nuk kishte asnjë mjet identifikues me vete.

Murataj ka qenë ende në kërkim për organizimin e dy grabitjeve të bujshme atë të në Qafë-Kashar pranë Rinasit dhe grabitjen e një banke te ‘Stacioni i Trenit’ në Tiranë, ku kanë qenë të përfshirë edhe disa ish-Komando të ushtrisë shqiptare. Ai ishte personi i vetëm që ka qenë në kërkim për grabitjet e mëparshme, ndërsa në burg gjendet dhe vëllai i tij Aleksandër Murataj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...