E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Vëllai i Admir Murataj lëshon ‘bombën’: Ai ishte vegël, e jo organizator. Do ti gjej vetë autorët!

Vëllai i Admir Murataj, në një prononcim të shkurtër për mediat ka thënë se ai kishte dy vite pa komunikuar me të ndjerin.

Teksa nga ana e policisë jepet versioni se Admiri ka qënë organizatori, vëllai i tij tha se kjo tezë nuk qëndron, pasi ai me gjithë gjasat është përdorur si vegël.

Po sipas tij, organizatori nuk vritet. Po kështu, ai i është përgjigjur interesit të mediave edhe në lidhje me personat që shoqërohej Admiri, por i vëllai shtoi se nuk njeh askënd dhe se do të kërkojnë bashkëpunimin e policisë për ti identifikuar.

“Lajmin e mora vesh nga mediat, ne nuk njohim asnjë nga shokët e tij, por do i shohim kush janë shokët, ata që e lanë në rrugë.

U tha se Admiri ishte organizatori, por organizatori nuk vritet. Tani na intereson të shohim se çfarë ndodhi, tani do e shohim sa organizator është, ai ka qenë vegël, ta shohim”, ka thënë Cen Murataj.

Dalin pamjet/ Momenti kur gruaja identifikon në morg trupin e Admir Muratajt

Ju tha policia se si u vra, nga policia apo shokët?

“Nuk kemi asgjë të saktë, dimë që thonë e kanë hedhur shokët e vetë”.

Vëllai jetonte në Kamëz, por ishte në kërkim?

“Nuk e besoj, unë prej dy vitesh nuk komunikoja me vëllanë”.

“Hetimi Tatimor”, ky është furgoni i përdorur dje në grabitjen e Rinasit (foto)

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...