E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Ish-ministrja për grabitjen në Rinas: Cenimi i sigurisë kombëtare, fjalë e madhe

Dy deputete të Partisë Socialiste janë prononcuar lidhur me grabitjen e ndodhur dje në Rinas.

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli refuzon ta quajë ngjarjen në aeroport “cenim të sigurisë kombëtare”, ndërsa pranon se ajo është mjaft e rënde dhe se duhet parë me seriozitet.

“Cenimi i sigurisë kombëtare është fjalë e madhe, por ngjarja e Rinasit është e rëndë dhe duhet parë me seriozitet”, u shpreh deputetja.

Edhe Ermonela Felaj tha në Komisionin e Sigurisë se ngjarja ishte shumë e rëndë, si dhe vuri në dukje nevojën për rishikim të koncesioneve.

“Ngjarja ishte shume e rëndë. Ajo tregoi nevojën për rishikim të koncesioneve jo vetëm në aeroportin e Rinasit por edhe në vende të tjera. Edhe pse është e vështire, duhen marrë masa për rishikim të koncesioneve. Përgëzoj punën dhe ndërhyrjen e Policisë së Shtetit”, tha Felaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...

Korçë/ Mbytet një person në rezervuarin e Gjançit, nuk dihet identiteti

Një person ende i paidentifikuar është gjetur i mbytur në rezervuarin e Gjançit. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po merr në pyetje banorët...

PD/ Voton kandidatja Harxhi, fjala e saj për median

Edit Harxhi, kandidatja e vetme grua për të marrë drejtimin e PD-së ka folur shkurtimisht për median siç patën bërë më parë dhe kandidatët...

PD/ Voton kandidati Fatbardh Kadilli, fjala e tij për median

Ka votuar pak më parë dhe kandidati për kreun e PD-së Fatbardh Kadilli. Në fjalën e tij të shkurtër për median ai i ftoi...

G7 me projekte alternative kundrejt Kinës

Si kundërpeshë ndaj Kinës, shtetet e G7-s ranë dakord në samitin e tyre në Cornwall për një iniciativë globale për projekte infrastrukturore. Temat ekonomike dhe...