E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

Kërcënon vëllai i Admir Muratajt: Ja kush e hodhi në rrugë trupin (foto)

Vëllai i Admir Muratajt ka paralajmëruar se do ti gjejë vetë ata që e lanë në rrugë, duke lënë të nënkuptuar se mund të ketë edhe vetëgjyqësi. Cen Murataj tha për mediat nga morgu i Tiranës se Admiri mund të jetë vrarë nga vetë bashkëpunëtorët. Po kështu, ai u shpreh se këtë çështje nuk do e lë me kaq, pasi do kërkojë edhe ndihmën e policisë për të gjetur bashkëpunëtorët.

Intervista:

Kur keni komunikuar për herë të fundit me Admirin?

“Dy vjet më parë. Admiri ishte në kërkim”.

Keni deklaruar se Admiri është përdorur në këtë grabitje, keni dyshime?

“Do ta gjejmë. Po nuk e gjeti policia, do ta gjejmë me mënyrat tona”.

A i njihni ju shokët e Admirit, me kë shoqërohej dhe kush mund të jenë bashkëpunëtorët e tij në grabitjen e djeshme?

“Deri tani nuk e dimë, por do t’i gjejmë kush janë ata shokë. Ata që e kanë lënë rrugë, ndërsa e akuzojnë si organizator”.

Si do t’i gjeni?

“Do na ndihmojë policia, do interesohemi. E shohim sa organizator ishte Admiri, ishte vegël”.

E kanë tradhtuar shokët po thoni?

“Diçka duhet të jetë. Organizatori nuk vritet. U përdor me 1 milion përqind”.

Është vrarë nga policia apo nga shokët?

“Nuk e dimë akoma”.

Vëllai i Admir Murataj lëshon ‘bombën’: Ai ishte vegël, e jo organizator. Do ti gjej vetë autorët!

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...

Ikja e Gramoz Ruçit nga politika dhe raporti mes moshës e pushtetit

Nga Alfred Peza Në sport sado i zoti që të jesh, mosha të limiton duke të detyruar që të “varësh këpucët në gozhdë”, atëherë kur...

Biden pritet të sigurojë aleatët e NATO-s për mbrojtjen reciproke

Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) do të diskutojë rishikimin e konceptit të saj strategjik kur udhëheqësit e saj, përfshirë Presidentin amerikan...