E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

“Hetimi Tatimor”, ky është furgoni i përdorur dje në grabitjen e Rinasit (foto)

Ky është furgoni i cili u përdor në grabitjen spektakolare që ndodhi në aeroportin e Rinasit. Grabitësit janë futur në aeroport me këtë mjet, me mbishkrimin “Hetimi Tatimor”. Nga burimi pranë policisë mësohet se furgoni rezulton që të ketë targa false.

Pasi morën thasët me para, me këtë furgon grabitësit dolën sërish nga aeroporti, ku në ndjekje nga policia, në një shkëmbim zjarri u vra Admir Muarataj, një prej grabitësve. Ka pasur përplasje të armatosur, ku në xhamin e përparmë të furgonit shihet edhe një plumb.

Zyrtare/Gruaja e konfirmon: Trupi në morg është i Admir Muratajt

Plumba ka edhe në xhamat e pasmë. Makina u gjet nga policia rreth 2 km larg aeroportit te Rinasit, ndersa nuk u arrit te digjet nga autorët. Bashkëpunëtorët e tjerë u larguan me shpejtesi me thasët me para, pa mundur të djegin me benzinë furgonin, brenda të cilit ka shumë gjurme, por edhe armatime, granata, tritol, kallashnikovë, dhe krehera me fishekë.

Furgoni ka të hapur derën e pasagjerit, aty ku dyshohet të ketë qenë Admir Murataj, personi që dyshohet se ka qëlluar me armë ndaj policisë për të mbuluar ‘shpatullat’ e bashkëpunëtorëve, te cilët u arratisën përmes një makine tjeter, e cila me tej u gjet e djegur në zonën e Bathores.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...