COVID-19/ Ndërron jetë një pacient tek Sanatoriumi

Një pacient i cili ishte i infektuar me COVID-19, ka ndërruar jetë në Sanatorium.

Raportohet se pacienti kishte disa sëmundje bashkëshoqëruese, si diabet dhe hipertension.

Viktima ishte shtruar më herët në Sanatorium, por u transferua në Spitalin Infektiv dhe më pas sërish tek COVID 2, pasi gjendja e tij u rëndua, shkruan “balkanweb”.

Pritet që të ketë një reagim nga Ministria e Shëndetësisë lidhur me pacientin në fjalë, nëse ndërroi jetë si pasojë e komplikacioneve të koronavirusit apo e sëmundjeve bashkëshoqëruese.