E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Bilanci/ Maqedonia e Veriut regjistron 123 raste të reja

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 123 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Rastet janë të shpërndara në qytetet e mëposhtme: Shkup 54, Kumanovë 5, Dibër 4, Shtip 18, Prilep 1, Tetovë 5, Strugë 6, Manastir 2, Ohër 3, Gostivar 16, Kërçovë 1, Demir Hisar 1, Shën Nikollë 2, Kërçovë 4, Resnjë 1.

Ndërkohë, janë shënuar edhe 3 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar në 445 numrin total të viktimave në vendin fqinj. Bëhet fjalë për një pacient nga Shkupi, një nga Dibra dhe një nga Strumica.

Deri më tani, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 9,669 raste me koronavirus, prej të cilave mbi 4 mijë raste janë ende aktive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...