E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Rikthehet “Iron” Tyson, njihuni me kundërshtarin e legjendës së boksit

Mike Tyson do të rikthehet të ndeshet në ring.

Bëhet me dije se legjenda e boksit, tashmë 54-vjeç, do të ndeshet me Roy Jones Jr., në një duel miqësor.

Dueli në fjalë, do të jetë me 8 raunde dhe i pari pas shumë vitesh për “Iron” Mike.

Tyson po stërvitet prej shumë javësh dhe duket në formë të mirë fizike. Detaje të reja për këtë duel priten të zbulohen ditët e ardhshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...