E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Biden dhe Putin përgatiten për lëvizjen urgjente, çfarë do ndodhë në 10 janar

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, pranoi mundësinë e mbajtjes së një takimi me homologun e tij rus, Vladimir Putin më 10 janar, tha Shtëpia e Bardhë në një raport.

“Do të shohim”, tha Biden të martën në përgjigje të një pyetjeje në lidhje me një takim të mundshëm me Putin më 10 janar. Takimi do të zhvillohet dy ditë përpara një takimi të raportuar Rusi-NATO më 12 janar dhe një Rusi-Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) më 13 janar. Shtetet e Bashkuara dhe Rusia pritet të zhvillojnë bisedime për kontrollin e armëve dhe situatën në Ukrainë më 10 janar.

Putin tha më herët në dhjetor pas një takimi virtual mes tij dhe Bidenit, se ata do të duhet të takohen përsëri, ndoshta edhe në një format video. Të dy udhëheqësit u takuan për herë të fundit personalisht në Gjenevë, qershorin e kaluar.

Burimi i lajmit: business-standard. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...