E diel, 27 Shtator, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

putin

Befason Putin: Kemi gati vaksinën e dytë anti-COVID

Presidenti rus, Vladimir Putin ka habitur me deklaratën e tij të fundit, teksa është shprehur se Rusia ka gati një tjetër vaksinë anti-Covid. Sipas Rospotrebnadzor,...

Nga Italia te Danimarka, ja shtetet që besojnë më shumë tek Vladimir Putin

Bota vijon të ketë përplasje dhe ndarje mes shteteve. Nëse i referohemi Rusisë, shpejt të vjen në mendje lideri "i përjtetshëm" Vladimir Putin, i...

Vërtetohet helmimi i kundërshtarit të Putin, Merkel i kërkon llogari Rusisë

Qeveria gjermane konfirmoi ditën e sotme se Alexei Navalny, kritiku i Putinit, ishte helmuar me një agjent nervor të quajtur Noviçok. Merkel ka reaguar pas...

U tha se e helmoi Putin, zbulohet e vërteta për kreun e opozitës ruse

Para pak ditësh kreu i opozitës ruse, Alexei Navalny, u helmua. Deri më tani janë ngritur disa hipoteza rreth helmimit të tij, ndërkohë që...

Kriza në Bjellorusi, Putin dhe Lukashenko do të takohen në Moskë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe lideri i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, kanë rënë dakord të takohen në Moskë në javët e ardhshme. Lajmi u...

Putin: Trupat ruse të përgatitura për të ndërhyrë në Bjellorusi

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka vlerësuar reagimin e Minskit në protestat që kanë përfshirë vendin pas zgjedhjeve presidenciale, duke thënë se Kremlini është më...

Kush është gruaja e Alexey Navalny e cila iu lut Putinit t’i lejonte burrin të largohej nga Rusia

Lideri opozitar rus Alexei Navalny është dërguar në Gjermani për shërim pasi gruaja e tij i është lutur presidentit Vladimir Putin që të lejonte...

Putin paralajmëron Merkel: BE të mos ndërhyjë në Bjellorusi

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se kërcënimet e kancelares gjermane, Angela Merkel, për sanksione ndaj Bjellorusisë janë të papranueshme. Putin zhvilloi një bisedë telefonike...

Putin: Kemi vaksinën e parë ndaj koronavirusit, e kam injektuar tek vajza ime

Presidenti rus, Vladimir Putin, pohoi sot se Rusia e ka gati vaksinën ndaj koronavirusit. Në një deklaratë për mediat, Putin tha se ai e...

Synon të jetë president deri në 2036? Putin apel rusëve të votojnë ndryshimet në Kushtetutë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka bërë apel qytetarëve që të votojnë ndryshimet në Kushtetutë, duke i cilësuar këto reforma si një garantues...

Të fundit

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...