E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

“Berisha do bëj sikur tërhiqet”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat

Kreshnik Spahiu ka komentuar vendimin e Lulzim Bashës për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD. Duket se këtë parashikim ai e ka bërë në muajin gusht, por pas qëndron një kleçkë. Sipas Spahiut, Berisha do bëjë sikur do tërhiqet, dhe do komandojë Lulzim Bashën.

Në një tjetër status ai zbardh prapaskenat. Për herë të parë në historinë politike të Partisë Demokratike, Sali Berisha nuk do të jetë pjesë e grupit parlamentar demokrat. Dje, Basha njoftoi përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD, për shkak të vendimit “non grata” që SHBA ka ndërmarrë ndaj ish-kryeministrit.

Ja se çfarë shkruan Kreshnik Spahiu:

Bëjnë sikur e përjashtuan,

Bëjnë sikur debatojnë,

Bëjnë sikur s’janë marr vesh,

Bëjnë sikur kanë mos-marrveshje.

Fundja, mirë e bëjnë kur rrethohen nga budallenj.

Gjithsesi Kim-etja ka heshtur dhe nuk e ka mbështetur sepse ja ka kuptuar lojën.

Ai nesër do hyj në parlament dhe askush se ndalon.

As Basha që bëri sikur e përjashtoi.

Teatri u prish, por aktorët vazhdojnë aktrojnë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...