E enjte, 21 Janar, 2021
12 C
Tirana

Basha takon Vjosa Osmanin: Dialogu është rruga për të ecur përpara

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim zyrtar me kryeparlamentaren e Kosovës, Vjosa Osmanin.

Pas takimit, dy zyrtarët kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për shtyp. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se mbështetja totale ndaj institucioneve të Kosovës është parimi kryesor i Partisë Demokratike.

Sipas tij, dialogu është rruga e vetme për të ecur para dhe se me rëndësi është njohja e Republikës së Kosovës.

“Garantoj se për ne është e qartë si drita e diellit se ndihma më e mirë që Shqipëria mund të japë është mbështetja totale për Republikën e Kosovës dhe qytetarët e Kosovës, duke bërë gjithçka për ruajtjen e unitetit të Kosovës”, tha ai.

Nga ana tjetër, Osmani theksoi se në takim u diskutua për raportet ndërkombëtare.

“Një bashkërendim në politikën e jashtme ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë gjithnjë është treguar i suksesshëm kur ka qenë i sinqertë. E falënderova zotin Basha për qëndrimin e tij dhe zërin e tyre të çmuar kundër ideve të rrezikshme për ndryshim kufij”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...