E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Basha siguron mandatin e tretë, vjen reagimi i parë nga qeveria

Lideri aktual i PD-së, Lulzim Basha, do të jetë në krye të partisë më të madhe opozitare edhe për 4 vitet e ardhshme. Pasi Basha fitoi mandatin e tretë në krye të Partisë Demokratike, ka ardhur edhe reagimi i parë nga qeveria.

Zv.kryeministri Erion Braçe, ka ironizuar Bashën duke thënë se çdo katër vite, kryedemokrati humb dy herë me PS dhe fiton njëherë në PD. Basha thelloi diferencën e votave ndaj kandidatëve të tjerë, duke vulosur fitoren e tij si kryetar i PD-së.

Lulzim Basha rezultoi fitues me 81% të votave, ndërsa pjesëmarrja e anëtarësisë ka qenë në nivelin 54.7% ose 41 mijë e 674 vota të vlefshme. Ndër tre rivalët e tjerë të Bashës, i dyti u rendit Agron Shehaj, me 14.8 përqind të votave, duke lënë pas me 2.4 përqind Edith Harxhin dhe me 1.8 përqind Fatbardh Kadillin.

Statusi

Edhe ky fitoi MANDATIN E TRETE!

Mire e tha nje pëdëist tani;
CDO KATER VITE,
HUMB DY HERE ME PS DHE
FITON NJE HERE NE PD!

Fiks aritmetika e ketij!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...