E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Basha në Pogradec: Dërgimi i policisë në dyert e biznesit është kriminal

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përgjatë një takimi në Pogradec theksoi ndër të tjera se dërgimi i policisë në dyert e biznesit është kriminal. “Ndërsa bizneset e vogla dhe të ndershme goditen me policë dhe me taksa të larta, miqtë e qeverisë, klientët e saj dhe oligarkët e Ramës gëzojnë ligje speciale për ulje taksash”, u shpreh Basha.

Në vijim ai deklaroi: “Sot biznesi i vogël ka ulur qepenat, i falimentuar nga TVSH 20 për qind. Sot papunësia është në nivelet më të larta, sepse bizneset po mbyllin dyert prej konkurrencës së pandershme dhe taksave të larta. Sot konsumi është në minimum, sepse shqiptarët janë më të varfër.

Kryeministri që përdor policinë për të grabitur zgjedhjet e për të mbajtur pushtetin, që e dërgon në dyert e biznesit, që policinë e ka kthyer në kompani private nën shërbimin e tij personal, nuk e ka jetën politike të gjatë. Fundi i këtij shteti policor është i afërt dhe është zotimi im si kryetar i Partisë Demokratike për të hequr kërbaçin nga biznesi e për të rikthyer konkurrencën e lirë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...

“Mos e bëj më legen”, Shehi debat te “Ekonomia”: Ministren e njoh që fëmijë

Në Komisionin e Ekonomisë është diskuar sot për eurobondin, që mori miratimin me votat e dy palëve me vetëm një abstenim. Gjatë diskutimeve nuk...

Foltorja e Beratit dhe Kuvendi i partisë: Përshtypje e refleksione

Nga: Genc Pollo  1- BERATIN SIÇ E PASHË Të premten, në Berat, mora Në këtë qytet e qark kam shërbyer dy legjislatura si deputet. Pjesëmarrësit në sallë...