E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

pogradec

Në “Volkswagen” me 5 emigrantë të paligjshëm, pranga të riut në Pogradec

Një 33-vjeçar është arrestuar në flagrancë pasi u kap në dalje të Pogradecit, duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm. Shtetasi S.K, iu kishte premtuar atyre...

”BMW X6” u përfshi nga flakët, biznesmeni: Nuk kam konflikte, duhet të jetë aksidentale

Zbardhet dëshmia e biznesmenit Alfred Cenkollari, pronarit të automjetit tip ''BMW X6'' që u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në Pogradec. Ai tha se...

200 euro për në BE: Arrestohet 30-vjeçari, po transportonte 4 emigrantë të paligjshëm

Një 30-vjeçar është arrestuar pasi u kap në aksin Pogradec-Qafë Thanë, duke transportuar 4 emigrantë të paligjshëm. Shtetasi B.M, u kishte premtuar kalimin drejt vendeve...

Pogradec: Digjet ‘BMW X6’ e biznesmenit të njohur

Një automjet tip ‘’BMW X6’’ është përfshirë nga flakët gjatë orëve të natës në qytetin e Pogradecit. Mësohet se makina ka qenë në pronësi të...

Bie nga kati i 5-të i pallatit teksa po rregullonte antenën, humb jetën 41-vjeçari

Një 41-vjeçar ka gjetur vdekjen, pasi ka rënë nga kati i 5 i pallatit ku po rregullonte antenën. Ngjarja e rëndë është shënuar pasditen...

Covid-19 ‘infekton’ Pogradecin: Preken 3 punonjës fasonerie, 2 infermierë dhe 1 nxënës

Situata e Covid-19 në vend vijon të jetë shqetësuese, teksa numri i viktimave dhe të prekurve mbetet i lartë. Në Pogradec, ka pasur të infektuar...

Në makinë me 6 emigrantë të paligjshëm, pranga dy të rinjve

Dy persona u arrestuan në kushtet e flagrancës në Pogradec, pasi u kapën duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm. 23-vjeçari Isuf Dermishjllari u kap duke...

‘Nuk jemi terroristë, duam jetë më të mirë’: 6 afganët kapen në Pogradec

Gjashtë refugjatë afganë u kapën nga policia në qytetin e Pogradecit, në zonën e quajtur "Enkelana". Mes tyre ishin 3 të rritur dhe 3 fëmijë. Mësohet...

Pogradec, furgoni i policisë kufitare përplaset me ‘Audi’-n

Një aksident automobilistik është regjistruar mesditën e sotme në Pogradec. Një furgon i policisë kufitare është përplasur me një makinë tip ‘Audi’. Ngjarja ka ndodhur në...

Abuzimi i 13-vjeçares në Pogradec/Gjykata cakton masën për 46-vjeçarin

Blerim Bizgjoni, i cili akuzohet për përdhunimin e një vajze 13-vjeçare në Pogradec, është dënuar me 40 ditë burg. Masa e sigurisë u vendos sot...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...