E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Peshku shpatë shfaqet në Drimadhes, pushuesit e nxjerrin në breg (VIDEO)

Një specie e rrallë peshku, njëkohësisht e rrezikshme për jetën e njeriut është shfaqur së fundmi në bregdetin e Drimadhes. Bëhet fjalë për peshkun shpatë, që është parë shumë pranë bregut në videon e siguruar nga “Report Tv”. Fatmirësisht nuk ka të lënduar, ndërkohë siç mund ta shihni edhe në videon e mëposhtme, një pushues e ka nxjerrë peshkun në breg.

Ky lloj peshku rritet në thellësi në det dhe përmasat e tij kur arrin pjekurinë janë shumë të mëdha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...