E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Basha e përjashton nga PD dhe e lë pa imunitet, shihni çfarë bën Rama

Startimi i sesionit të ri parlamentar, kulmon me një moment interesant, pasi Partia Demokratike rikthehet në Kuvend pa Sali Berishën, i cili u përjashtua nga grupi parlamentar.

Kjo lëvizje ka sjellë përçarje në PD, e po kështu është edhe një fitore për kryeministrin Rama. Por pavarësisht këtij vendimi sa edhe surprizues, kreu i qeverisë Edi Rama ka vendosur që të injorojë zhvillimet në kampin opozitar, dhe e ka nisur ditën duke postuar disa pamje nga Laçi. Me gjasë, beteja do zhvillohet në Kuvend.

Statusi

MIRËMËNGJES

dhe me këtë fotoalbum të punës transformuese në kantieret e Rindërtimit, që besoj se flet vetë, ju uroj një ditë të mbarë

*Laç dhe Thumanë

Sot do të rikthehen në Kuvend pas 30 muajsh mungesë dhe deputetët e zgjedhur të opozitës. Të zgjedhurit në 25 prill do të thonë “betohem”, pasi Luljeta Bozo të lexojë formulën e betimit dhe t’ju thërrasë emrat.

Ish-kryeministri u shpall “non grata” si person i përfshirë në afera korrupsioni, dhe SHBA e bëri të qartë se ai nuk do të jetë në Parlament. Berisha do ketë imunitet deputeti ligjërisht, por aspak imunitet politik nga PD.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...