E mërkurë, 20 Tetor, 2021
9.5 C
Tirana

AUTHOR NAME

Mar Si

2941 POSTS
0 COMMENTS

Publikohet drafti i progres-raportit të Komisionit Evropian për Shqipërinë

Komisioni Evropian do të publikojë sot pasdite, progres-raportin për Shqipërinë, lidhur me integrimin në union. Klan News ka arritur që ta sigurojë këtë raport dhe...

Paloma shpërthen ndaj Monikës: Të lutem na lër të lirë, na je ngjitur! (VIDEO)

Debatet dhe ngacmimet nuk kanë fund në “Big Brother Vip”.  Paloma ka vendosur të provokojë Monikën për pastërtinë. Monika duket se e ka pikë...

Zvicër, babai vret të bijën 12 vjeçe dhe veten

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Rapperswil-Jona të Zvicrës, ku babai ka vrarë të bijën 12 vjeçe dhe më pas i ka dhënë...

Ndëshkimi i Albin Kurtit si ai i Sali Berishës më 1992

Nga: Alfred Peza Ka një ngjashmëri të habitshme, mes asaj çfarë ndodhi në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë dhe asaj çfarë ka ndodhur,...

Harta/Sot në mbrëmje devijohet trafiku në Unazën e Re

Për shkak të punimeve që po kryhen në Unazën e Re, mbrëmjen e sotme do të ketë devijim të trafikut. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton...

“E kam dashur, ka qenë një gjë e fortë fare”, Donaldi flet për ndarjen me Borën

Mbrëmjen e djeshme, Donaldi dhe Graniti kanë diskutuar me njëri-tjetrin në "Big Brother VIP", për lidhjet e fundit dashurore. Donaldi tha se lidhja që...

Rikthehet ekstremizmi i djathtë në Greqi

Pamjet nga një shkollë profesionale në Stavropuli pranë Selanikut ishin shokuese. Në fillim shikoheshin të rinjtë me maska me shufra hekuri, thika dhe gurë...

Dita e dytë në auditore, studentët e pavaksinuar nisin protestat

Studentët në mbarë vendin iu kthyen dje auditorëve, pas një shkëputje prej gati dy vitesh nga Covid-19. Kusht për mësimin në auditor ishte paraqitja...

Sa herë shoh Kosovën, më vjen keq për Shqipërinë

Nga: Astrit Patozi Tashmë po kthehet në një ligjësi, që Kosova reagon me shpejtësi të admirueshme ndaj zhvillimeve politike, ndërkohë që në Shqipëri duket sikur...

Një tërmet i fortë ‘shkund’ Greqinë

Mëngjesin e sotëm, Greqia është zgjuar nga një tërmet i fuqishëm. Një tërmet i shkallës rihter 6.1 ballë u regjistrua në hapsirën detare mes...

Të fundit

Moti për sot/ Temperaturat pësojnë rritje të lehtë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Edhe në pandemi, shqiptarët i rritën shpenzimet për veshje e këpucë

Ndonëse 2020-a ishte një vit pandemik dhe për disa muaj vendi ishte pothuajse tërësisht i mbyllur e më pas shumë punuan online, sërish shpenzimet...

Zbulohet akrepi i lashtë i madhësisë së qenit

Një akrep deti me gjatësi 1 metër dhe me përmasa të një qeni është zbuluar nga arkeologët. Ai mendohet se ka jetuar 435 milionë...

Në komunat shqiptare: VV 30%, LDK 27%, PDK 25%

Nga: Eduard Zaloshnja Nga 38 komuna që ka gjithsej Kosova, 10 janë me shumicë serbe dhe 1 me shumicë turke. Kuptohet që në këto të...

Euro po forcohet nga rritja e çmimeve të importit dhe blerja e energjisë

Euro fitoi terren në kursin e këmbimit me Lekun për të pestën ditë radhazi ditën e martë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës...