E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ”Pika mbi i” në ”News 24”, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e Presidentit të Republikës.

Zheji u shpreh se Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik. Ai e ka lojë politike diçka të tillë.

Sipas Zhejit këto janë dy figurat që Rama sulmon pasi Lulzim Bashën ai e sheh si partner potencial në politikë.

Artur Zheji: Kjo që ndodhi ishte dhënë nga Rama si premtim para-elektoral. Rama tha se subjekti armik është LSI dhe personi armik Meta, ndërsa Basha konsiderohet partner potencial e lëshoi të gjitha bateritë kundër Metës dhe Berishës. Nuk është çudi që u zgjua tani çështja e Gërdecit. Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik. Ai e ka lojë politike diçka të tillë. Rama do t’ju jap ushqim të tijve, duke iu thënë se unë përballem me këdo në skenën politike.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...