E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Arta Dade rrëfen eksperiencën e parë si prezantuese në festivalin e RTSH-së (video)

Ndonëse ne e njohim si politikane, hapat e para drejt një rrugëtimi të gjatë Arta Dade i ka nisur si prezantuese në festivalin e RTSH-së.

Dalja e saj e parë ishte në vitin 1975, kur ajo ishte vetëm 22 vjeç. Këtë detaj ajo e ka zbuluar teksa ishte e ftuar në emisionin “Opinion”, ku ka rrëfyer eksperiencën e saj si prezantuese e festivalit të 13-të të RTSH-së.

Ajo tha se numri 13 cilësohet si ters, por ia doli që ta prezantonte me sukses festivalin.

“Kam qenë në vitin 1975 në vit të tretë, më ftuan për të prezantuar Festivalin e 13-të. Pak me hezitim, sepse kishte kaluar festivali i 11-të dhe nisi ters. Perdja skenës rrëzoi mikrofonin sa do të dilja në skenë, dhe kameramani më tha “Nisi tersi”.

Nuk e di përse u zgjodha. Ndoshta pasi atë vit isha e fejuar, dhe i fejuari im punonte si inxhinier në televizion. Por kam patur dhe një eksperiencë tjetër në televizion, isha 22 vjeç dhe kam luajtur një telefilm “Shqetësimi i verës” dhe në 1989 jepja mësim anglishteje në televizion”, u shpreh Dade.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...