E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Nis seanca, betohen 7 deputetët e rinj të opozitës

Ka nisur sot seanca parlamentare me betimin e deputetëve të rinj të opozitës. Kështu, shtatë deputetë kanë marrë mandatet që dogji opozita, nga forcat politike PD dhe LSI.

Konkretisht, deputetët e rinj janë Elda Hoti e LSI-së, Erdiola Braha e LSI-së, Edlira Hysenit e LSI-së; Lefter Maliqit të PD-së, Majlinda Halilajt të PD-së, Alban Zeneli dhe Ligoraq Karamelo.

Deri tani janë 15 deputetë të rinj të cilët kanë zëvendësuar deputetët që braktisën parlamentin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 289 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 14 viktima nga koronavirusi. “Rastet e vdekjes janë nga...

Në kërkim ndërkombëtar nga Belgjika, arrestohet 52-vjeçari nga Kosova në Morinë

Një 52-vjeçar nga Kosova është arrestuar në nga policia në Pikën e Kalimit Kufitar të Morinës. Shtetasi i identifikuar me inicialet, A.V.,  52 vjeç, banues...

Përplasen dy makina në aksin Elbasan-Peqin, 4 të plagosur (Foto)

Një aksidenti automobilistik ka ndodhur mesditëne  sotme në aksin rrugon Elbasan-Peqin, ku dy automjete tip ''Benz'' dhe ''Toyota.'' Si pasojë e përplasjes, janë plagosur 4...

Shqipëria i dëboi diplomatin, reagon ambasada ruse

Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar për dëbimin e diplomatit të tyre nga Shqipëria pasi kishte shkelur rregullat anti-covid. Ky institucion shprehet i befasuar nga...

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...