E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

5 vendet e vetme në Evropë që nuk janë prekur nga koronavirusi

Në një kohë mjaft të shkurtër koronavirusi ka mbërthyer pothuajse gjithë Evropën, me përjashtim të 5 vendeve.

Siç raportohet, deri më tani vetëm Shqipëria, Kosova, Moldavia, Qipro dhe Bullgaria nuk janë prekur nga koronavirusi.

Në situatë më kritike në Ballkan duket të jetë Greqia, e cila deri më tani ka konfirmuar 32 raste. Ndërsa shteti më i prekur në Evropë mbetet Italia me 149 viktima dhe pothuajse 4 mijë të infektuar.

Ndërkohë në rang global numri i të infektuarve ka shkuar në mbi 100 mijë, ndërsa numri i viktimave ka arritur në 3,410.

Kina është vendi më i prekur nga koronavirusi në botë me 80 mijë e 500 të prekur, duke u ndjekur nga Koreja e Jugut dhe Irani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...

Gjetja e personave të zhdukur në komunizëm/ VOA: E vështirë pas 30 vitesh

Nga Pëllumb Sulo (VOA) Familjarë të viktimave dhe të zhdukurve në komunizëm për shkak të bindjeve politike u takuan të mërkuren në Shkodër me përfaqësuesin...