E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

17 vite në kërkim, arrestohet shqiptari i rrezikshëm që u arratis nga burgu grek

Policia greke ka arrestuar mbrëmë një 48-vjeçar shqiptar, i cili ishte arratisur nga burgu i Koridhalos që në vitin 2003.

Ai u ndalua në Sagiada Thesprotia si pjesë e një kontrolli policor, nga Rojet e Kufirit në Filiates. Mediat greke bëjnë me dije se ai kishte shkelur lejen e burgut të dhënë më 22 shkurt 2003 dhe nuk ishte kthyer më.

Gjykata e Apelit në Pentamelos e kishte dënuar atë me shtatë vjet heqje lirie, për prodhim të lëndëve narkotike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Situatë e rëndë nga koronavirusi në Greqi, të intubuarit nuk kanë shtretër

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Studentët rikthehen në auditore, kusht vaksinimi ose testi PCR

Pas më shumë se një viti mësimi online, studentët dhe pedagogët do të rikthehen sot në auditore, për vitin e ri akademik 2021-2022. Sikundër...