E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

burgu

“Po të vijë me antitank ajo të kalojë kufirin, çfarë do themi?”, gazetari nuk lë gjë pa thënë pas çështjes së Fjolla Morinës

Merita Karaj është gjyqtarja e cila caktoi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për këngëtaren Fjolla Morina, e cila u kap duke kaluar kufirin me...

“Si e njoha Sherif Merdanin në burgun e Tiranës dhe çfarë më tha ai në takimin e parë…”, rrëfimi i ish të dënuarit

Nga: Dashnor Kaloçi Pjesa e gjashtë Memorie.al publikon disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me...

U arrestua për ngjarjen në ish-Bllok, merret vendimi për djalin e ish-deputetit

Rois Babasi, djali i ish-deputetit të PD-së, Ndriçim Babasi, ka lënë qelinë një muaj pas ngjarjes në zonën e ish-Bllokut. Babai, i cili mbeti i...

13 të infektuar në burgun e Zaharisë në Krujë

Koronavirusi po njeh një shtrirje të madhe në mbarë vendin. Për fat të keq, COVID-19 ka infektuar edhe të burgosurit. Bëhet me dije se aktualisht...

Lirohen nga burgu dy mjekët që kuronin Eduart Lamajn

Dy mjekët që morën përsipër të mjekojnë ilegalisht Eduart Lamajn janë liruar në detyrim paraqitjeje. Gjykata e Apelit në Tiranë vendosi të lirojë Viktor Markun...

“Burgu vazhdon të mbetet i njëjti…”,  Artan Hoxha ‘godet’ sërish

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka bërë një tjetër reagim në Facebook lidhur me ngjarjet më të fundit kriminale. Në komentin e radhës, ai krahason përdorimin...

Punonjësi i burgut 313 pozitiv me Covid -19 bashkë me gruan dhe djalin

Një punonjës i Burgut 313 është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar Drejtoria e Burgjeve. Në një deklaratë përcjellë në faqen e Facebook-ut,...

Ekzekutoi Dritan Haxhollin, lirohet nga burgu ish-zyrtari i burgjeve

Ish-shefi i sigurisë së brendshme të burgut Durrës, Bledar Toçi, i cili u arrestua në tetor të vitit 2019 për vrasjen e Dritan Haxhollit...

17 vite në kërkim, arrestohet shqiptari i rrezikshëm që u arratis nga burgu grek

Policia greke ka arrestuar mbrëmë një 48-vjeçar shqiptar, i cili ishte arratisur nga burgu i Koridhalos që në vitin 2003. Ai u ndalua në Sagiada...

Amnistia/ Nis sot lirimi i 175 të burgosurve, ja kush përfitojnë

Nis ditën e sotme lirimi nga burgjet për të dënuarit që kanë përfituar nga amnistia. Ligji u miratua në fillim të këtij viti më datë...

Të fundit

Arsenali merr fitoren e dytë, Leverkusen bëhet për ”aspirina”

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Europa League. Arsenali ka mundur me lehtësi irlandezët e Molde, me rezultatin 3-0. Napoli ka arritur të triumfojë...

Plan B për 25 prillin? Gjiknuri: Nëse nuk formojmë shumicën do bëjmë koalicion

Përveç dinamikave politike që propozon Kodi i ri Zgjedhor i rivotuar sot në Parlament, një çështje shumë e rëndësishme për zgjedhjet e vitit 2021...

Ish-kryeministri: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad tha se myslimanët kishin të drejtë "të vrisnin miliona francezë" pas një sulmi vdekjeprurës në Nisë, duke shkaktuar zemërim...

Koronavirusi në Spanjë: Mbi 23 mijë raste të reja në 24 orë

Situata e pandemisë Covid-19, është në nivele alarmante në Spanjë. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar një rekord të ri ditor me 23,580 raste në 24...

Pandemia, OBSH: Izolimet kombëtare duhet të jenë opsioni i fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Evropë tha se izolimet kombëtare duhet të trajtohen si një "opsion i fundit" në luftimin e pandemisë. Sipas OBSH-së, Evropa...