E martë, 30 Nëntor, 2021
7.5 C
Tirana

30 qershori/ Rama publikon videon, çfarë ndëshkimesh i presin ata që pengojnë zgjedhjet

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur duke publikuar një video ku informon qytetarët lidhur me masat që do të merren ndaj personave që pengojnë zhvillimin e zgjedhjeve.

‘Mirëmëngjesi, dhe me këtë kujtesë për të gjithë ata, të cilët janë shënjestër e propagandës së katërshes që synon pengimin e zgjedhjeve e të negociatave për anëtarësim në BE dhe që kurrsesi s’duhet të bien pre e asaj propagande, ju uroj një ditë të mbarë’, shkruan Rama.

Kujtojmë që bashkitë e djathta nuk kanë pranuar që në ambientet e tyre të vendosen materialet e KZAZ-ve, pasi kanë vendosur që të zbatojnë dekretin e presidentit Meta, për anulimin e zgjedhjeve. Kujtojmë që në Shkodër një ditë më parë situata doli jashtë kontrolli dhe disa protestues i kanë vënë zjarrin shkollës ku do të vendoseshin materialet e KZAZ-së. Por tensione ka pasur edhe në vende të tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...