E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Zgjedhjet në PD, ja cilat janë kandidatët që u konfirmuan në Tiranë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Partia Demokratike përfundoi procesin e votimit të kandidatë për deputetë.

Tirana, ishte qarku i fundit që votoi në këtë proces.

Nga 23,507 anëtarë me të drejtë vote në këtë proces, morën pjesë në votim 14,127 anëtarë, ose 60 %.

Të dhënat sipas Degëve të Qarkut Tiranë janë si më poshtë:

Tirana 1

Nga 650 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 486 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ALDO BUMCI

2. BISLIM AHMETAJ

3. BLERINA ZYLFO

4. ENNO BOZDO

5. IZET HYSA

6. LILI SULA

7. RAMAZAN SHUSHKU

Tirana 2

Nga 1100 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 751 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ADRIAN TUFINA

2. AGIM PARLLAKU

3. BASIR ÇOLLAKU

4. BLERINA BANUSHI

5. BLERINA BROVINA

6. FLORJON MIMA

7. IVI KASO

8. MAJLINDA PRENDI

9. MIRELA TABAKU

10. SOKOL ALLARAJ

Tirana 3

Nga 640 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 412 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. AIDA SHEHU

2. ALFRED PLLUMBI

3. ÇLIRIM GJATA

4. LEDIA SULA

5. LEDOR MARKU

Tirana 4

Nga 1750 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 839 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ERZEN BREÇANI

2. GENT STRAZIMIRI

3. KLAUDIA NEZIRAJ

4. MARK UKA

5. MIRGEN ZAÇELLARI

6. SOKOL PREÇI

Tirana 5

Nga 1365 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 933 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. AGRON SHEHAJ

2. AKIL KRAJA

3. ALEKSANDER BIBERAJ

4. ARBEN KASHAHU

5. BESMIRA MANAJ

6. BESMIRA PETRITI

7. DORJAN TELITI

8. DURIM KRAJA

9. EDLIRA BEQIRI

10. ENDRIN GJIPALI

11. GENC POLLO

12. GERT BOGDANI

13. LEDIANA FRATARI

14. TEUTA STAROVA

Tirana 6

Nga 875 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 488 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. EDUARD HAJKO

2. FATBARDH KADILLI

3. INA ZHUPA

4. KLODIANA SHALA

5. MAJLINDA ZOÇA

6. ORNELDA ZEFI

7. SHPETIM AGOLLI

Tirana 7

Nga 1400 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 954 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ALBANA VOKSHI

2. ALFRED RUSHAJ

3. ARTAN POGONI

4. EDA SHULI

5. ERALD SHULLA

6. ERGES ESKIU

7. ETION KAPEDANI

8. JULIAN DEDA

9. RENALD RISTA

10. SAMI KOÇEKU

11. TAULANDA JUPI

12. ZAK TOPUZI

Tirana 8

Nga 1315 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 896 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ANILA JANI

2. ARTA SAKJA

3. ENI KASMI

4. GENTJAN MUÇA

5. ILIR PILKU

6. JORIDA TABAKU

7. NDERIM HORESHTA

8. TOMORR ALIZOTI

9. URAN ABAZI

10. VEHAP KOLA

Tirana 9

Nga 775 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 492 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ALFRED PJETRI

2. ARBEN RISTANI

3. GRIDA DUMA

4. HASAN CANI

Lexo edhe :   Krijimi i partive të reja, Patozi: 'Thërrmimi' i PD mund të dali për mirë

5. ILIRJAN LAÇI

6. ROBERT BUDINA

7. ZAMIRA BUSHATI

Tirana 10

Nga 500 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 323 anëtarë

Lexo edhe :   U la jashtë listës së deputetëve, Baçi: Kontratën e kam me PD-në

U konfirmuan kandidatët:

1. BELIND KËLLIÇI

2. EDUARD KELMENDI

3. ENKELEIDA SALLAKU

4. ERVIN MINAROLLI

5. ILIR STOJKU

6. IRSIDA SHEHI

7. MATEO SPAHO

8. NADA KALLÇIU

9. SEBASTIANA BYTYÇI

10. ZHANETA NDREGJONI

Tirana 11

Nga 1125 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 749 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. AHMET PRENÇI

2. ORJOLA PAMPURI

3. SUADA VATHI

4. VEBINA RESULI

Tirana 12

Nga 675 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 435 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ETHEM AGA

2. FORCIM KOLA

3. GAZMEND DIBRA

Tirana 13

Nga 475 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 312 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. EMRI VATA

2. ELDONA SIPRI

3. KLODIAN LUZI

Tirana 14

Nga 700 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 547 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. BESIM KUKA

2. MIGENA KAZDEDA

3. TAHSIM MEMA

Tirana 15

Nga 325 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 228 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. HALIM KOSVA

2. PETRIT SUDI

3. VATH TABAKU

Tirana 16

Nga 575 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 366 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. EDUART REXHA

2. FESTIM MAQINAJ

3. FLAMUR NOKA

4. ILIR ZMALAJ

5. MINUSHE LAZAJ

Vorë

Nga 1025 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 655 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ARDIAN XHAKONI

2. FIQIRI ISMAILI

3. HYSNI MARA

4. ISUF DEMIRXHIU

5. YMER MARKU

Rrogozhinë

Nga 450 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 318 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. AGRON KAJA

2. EQEREM DELIU

3. SHKELQIM KALEMI

4. SOKOL GOSA

5. TOMOR BALLABANI

6. VLADIMIR MANUSHI

Kavajë

Nga 1910 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 964 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ANDI LILA

2. FISNIK QOSJA

3. MIRAZH SHKODRA

4. SHKELQIM HOXHA

5. SUZANA ARKAXHIU

6. PËRPARIM ÇAÇA

Kamëz

Nga 4352 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 2217 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. ALFRED HALILAJ

2. BILBIL BAJRAKTARI

3. DHIMITER VATA

4. MUNIR SHEHU

5. TOMORR KOTARJA

6. XHELAL MZIU

7. YLBER VATA

Paskuqan

Nga 1525 anëtarë me të drejtë vote, morën pjesë në votim 762 anëtarë

U konfirmuan kandidatët:

1. AGRON HAJDARKOLA

2. ARMEND GJANA

3. HAVZI AHMATI

4. FATOS REXHA

5. FLAMUR HOXHA

6. XHELIL KOLECI

Përfundon procesi i konfirmimit të kandidatëve të Partisë Demokratike në Qarkun Tiranë Nga 23,507 anëtarë me të drejtë…

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Samedi 10 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...