E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Historike: Robin Kransiqi, boksieri i parë shqiptar që shpallet kampion bote

Boksieri, Robin Krasniqi bën arritjen historike, duke u bërë shqiptari i parë kampion bote në IBO dhe WBA.

Krasniqi ka mposhtur me “Knock Out” Dominik Bazel, që në raundin e tretë.

Bazel ishte kampion bote në kategorinë WBA dhe po luftonte për të mbrojtur titullin në peshën e mesme.

Megjithatë nuk ia doli dot ta mbronte, pasi shqiptari Robin Krasniqi ia doli ta mposhtë, duke u bërë ai kampion i botës.

Krasniqi bëhet shqiptari i parë kampion bote, ndonëse ne boks ai përfaqësohet me flamurin e Gjermanisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...