E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Zbardhet arsyeja/ Shkarkohet Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, është shkarkuar nga detyra. Lajmi në fjalë është bërë me dije ekskluzivisht nga televizioni ‘Top News’.

Veliu u shkarkua pas afatit 100 ditor, që kishte vendosur kryeministri Edi Rama. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, ka drejtuar vendin në një kohë kur janë regjistruar ngjarje të rënda kriminale, vrasje e atentate mafioze. Ndodhur në kushtet kur Rama nuk ka parë shenja përmirësimi, e ka parë të udhës për ta shkarkuar nga posti Ardi Veliun.

Shkarkimi i Veliut, vjen pas një sërë ngjarjesh të rënda kriminale, ku më e rënda ishte vrasja e një efektivi policie në Lezhë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...