E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Kryeministria shuan heshtjen, tregon nëse është shkarkuar Ardi Veliu

Shumë u aludua nëse ishte shkarkuar Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, madje në disa media u bë fakt i kryer. Por ndonëse edhe Ministri i Brendshëm, Blendi Çuçi e la me pikëpyetje, duket se ky lajm qenka i rremë. Të paktën kjo është komunikuar nga Endri Fuga.

Drejtori i komunikimit të kryeministrit Edi Rama, Endri Fuga, i kontaktuar nga ‘ABC’, ka deklaruar se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, nuk është shkarkuar nga detyra.

Ishte deputeti demokrat Luan Baçi, ai i cili në Komisionin për Sigurinë Kombëtare pyeti Ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi, nëse është shkarkuar nga detyra Veliu. Çuçi me nota ironike u shpreh se përgjigjen do ta merrte kur të ishte koha e duhur, dhe se Ardi Veliut nuk i ishte fikur ende “kandili”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...