E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

‘Yzberishti’ dhe ‘Unaza e Re’ në terr, OSHEE: Ja kur do rikthehet energjia

OSHEE ka reaguar pas ndërprerjes së energjisë elektrike në zonën e ‘Unazës së Re’ dhe ‘Yzberishtit’ në kryeqytet. Defekti ka ndodhur në një kabinë private, për shkak të mungesës së kushteve teknike, dhe po punohet me intensitet për rikthimin e energjisë.

“Një pjesë e ‘Yzberishtit’ dhe ‘Unaza e Re’ ndodhen pa energji elektrike, për shkak të defektit të ndodhur në kabinën private “Giron”, e cila për shkak të mungesës së kushteve teknike, solli avari në fiderin F18 te Nst Kashar.

Brigadat e OSHEE Tirana1 po punojnë për rikthimin sa me shpejt të energjisë elektrike tek abonentët”, bën me dije OSHEE.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...