E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

Vrau 2 motrat, gjykata jep vendimin për 59-vjeçarin

Përparim Ademi i cili vrau dy motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi në vigjilje të vitit të Ri, është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës. 59-vjeçari është shfaqur i qetë në sallën e gjyqit, ndërsa trupa gjykuese dha masën e sigurisë.

Çështja është marrë në hetim nga prokurori Albert Demirneli, i cili i ka kërkuar Gjykatës së Tiranës, caktimin e masës së sigurisë “arrest në burg”.

Krimi i rëndë ndodhi dy ditë më parë në Astir. 59-vjeçari Përparim Ademi i qëlloi për vdekje me kallashnikov të dy motrat, Kristinën dhe Zhanetën, ndërsa e gjithë ngjarja ndodhi në sy të dy fëmijëve të mitur të kësaj të fundit. Policia i gjeti të dy motrat në banesë pa shenja jete, ndërsa në vendngjarje u gjetën 26 gëzhoja kallashnikovi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ura e Zogut drejt shembjes, fundoset me 30 cm njëra nga këmbët mbajtëse (Video)

Prurja e shumtë e ujit në Lumin Mat ka shkaktuar sërish probleme në Urën e Zogut në Milot. Marrja e inerteve pranë këmbëve te urës,...

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...

Krijoi parti me Murrizin, habit Valteri: Nuk e di ende se me kë do të kandidoj

Halit Valteri është konsideruar si një prej personazheve më të rëndësishëm të partisë së re të krijuar së bashku me deputetët Myslym Murrizi, Alban...

Atentati ndaj Mitros në Vlorë, shoqërohen 8 persona

Policia e Vlorës ka marrë në pyetje 8 persona në lidhje me atentatin e kryer ditën e sotme ndaj 39-vjeçarit, Marjon Mitro. Ata janë...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndrangheta-s

Nga: Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...