E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Vrasja e Carolines në Greqi, gjyshërit i ndryshojnë mbiemrin vogëlushes

Prindërit e Carolines e cila u vra nga bashkëshorti i saj Babis Anagnostopoulos, kanë vendosur që vajzës së vogël ti ndryshojnë mbiemrin. Në lidhje me këtë vendim ka reaguar Babis, i cili e ka quajtur të padrejtë që vogëlushes Lydia ti hiqet mbiemri i tij. Një i burgosur ka nxjerrë detaje në lidhje me këtë çështje.

Ai ka thënë se Babis është njoftuar për këtë lajm nga mediat, dhe është shprehur shumë i revoltuar, pasi nuk e priste një reagim të tillë nga prindërit e Carolines.

Piloti e mësoi ndryshimin e mbiemrit nga mediat, dhe ishte revoltuar. Siç shprehet ai, nuk e priste një reagim të tillë, sidomos pas tërheqjes së prindërve nga kërkesa për kujdestarinë e vogëlushes.

“Ai është i mërzitur dhe nuk dëshiron që vajza e tij të mos ketë mbiemrin e tij. Ai e do shumë atë. Është i dërrmuar”, ka thënë i burgosuri.

Një producent i një televizioni nga Londra ka kontaktuar me avokatin e vrasësit, dhe i ka kërkuar të kontaktojë Babis Anagnostopoulos në burgun e Korydallos ku po mbahet, për t’i dhënë atij të drejtat për të prodhuar çështjen e vrasjes në Glyka Nera.

Sipas avokatit të tij, Alexandros Papaioannidis, përgjigjja e Babis Anagnostopoulos ishte negative. “Klienti im nuk dëshiron të japë pëlqimin për prodhimin e një filmi apo dokumentari për këtë rast tragjik. Është negative”, tha zoti Papaioannidis. Ndërkohë, BBC dhe Channel 4 britanik kanë shfaqur interes për prodhimin e një dokumentari mbi vrasjen brutale të Caroline Crouch.

Lexo edhe :   Postoi fotot erotike të ish-bashkëshortes së tij, gjykata dënon të riun grek

Burimi i lajmit: newsbomb. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...