E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Vrasja në Korçë për bllokimin e rrugës, dorëzohet autori

Dorëzohet në policinë e Korçës autori i vrasjes së Altin Balliut, ngjarje kjo e ndodhur më 17 janar. Olgert Mustafa u dorëzua në polici, ndërsa rezulton se është person me precedencë penale të mëparshme.

Ngjarja e 17 janarit

Ngjarja ndodhi për shkak të një makine. Një grup miqsh ishin ulur brenda një lokali, ndërsa para lokalit gjendej makina e tyre që kishte bllokuar rrugën. Autori i vrasjes kërkoi të kalonte, por rruga ishte e zënë.

Kjo ka sjellë sherrin mes dy palëve. Më pas, autori 34-vjeçar është larguar për t’u kthyer pas disa minutave ku ka qëlluar me armë drejt këtij grupi, duke lënë të vdekur 30-vjeçarin Altin Balliun, të cilin e kapën plumbat në kokë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...