E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Babaramo: Rama në Itali për të luajtur kartën e fundit

Gazetari Ilir Babaramo ka komentuar vizitën e Ramës në Itali, të cilën tha se kryeministri e bëri pikërisht për të luajtur kartën e fundit, për t’u shfaqur si e keqja më e vogël në perëndim.

Po ashtu, i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”, Babaramo komentoi deklaratën e Ramës se ata që organizuan protestat po bëjnë lojën e Rusisë për mosanëtarësim në BE, të cilën e cilësoi si absurde.

Fjala e Babaramos:

Shkoi në Itali për të luajtur kartën e fundit, për t’iu paraqitur perëndimit si e keqja më e vogël. Ai tha se ata që organizuan këto protesta bëjnë lojën e Rusisë të Kremlinit, që nuk do të anëtarësohet në BE si dhe është hakmarrje e Iranit sepse unë dëbova ambasadorin iranian.

Ne mund të qeshim me këtë sepse ne jemi kombi absolutisht më amerikanë, edhe Nexhmije Hoxha tha që ne populli shqiptar duhet ta duam Amerikën, imagjino ç’duhet të themi ne të tjerët. Që Rusia përbën një shqetësim për Shqipërinë, mua më duket absurde. Nuk arriti të kontrollonte as Malin e Zi, jo më Shqipërinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...