E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Vlorë/SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’, ikën një tjetër drejtor

SPAK ka zbarkuar në Kadastrën e Vlorës, ku ka sekuestruar disa dosje pronash. Një operacion i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është zhvilluar në Kadastrën e Vlorës. SPAK po kërkon informacion për një çështje në hetim, ndërkohë që ka sekuestruar disa dosje.

Nuk ka informacione nëse ka persona të shoqëruar, apo qëllimi i prokurorëve ka qenë vetëm marrja e dosjeve për hetime të thelluara të tyre.

Lëvizje ka patur edhe me drejtorët. Brenda një viti janë ndryshuar 10 drejtorë, ndërsa çështja e nxehtë e pronave nuk po merr zgjidhje në Vlorë.

Burimet raportojnë se në Kadastrën e Vlorës ka patur sërish ndryshime, ku është larguar Klodian Troci dhe në vendin e tij është emëruar Reinard Meta.

Ky i fundit, më herët ka qenë në role drejtuese në Kadastrën e Tiranës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...