E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’, Ngjela nxjerr emrat

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar për aksionin që po zhvillon sot SPAK në Kadastrën e Vlorës, ku ka sekuestruar disa ‘dosje të nxehta. Ngjela, pa publikuar emrat, thotë se zyrtarët e lartë atje i kanë provat e krimit.

Ai thotë se kryeministrat dhe ministrat, kanë tjetërsuar atje mijëra hektarë, që nga Vlora e deri në Sarandë. Po kështu kanë implikuar dhjetëra të tjerë si pronarë të rinj tokash, me të cilët janë të lidhur kriminalisht.

SPAK ka zbarkuar mëngjesin e sotëm në Kadastrën e Vlorës. Kjo Kadastër ka pasur probleme të mëparshme me drejtuesit, për shkak të dorëheqjeve të njëpasnjëshme. Policia në jug ka nisur prej muajsh operacionin ‘Bregdeti Ynë’, për të shembur objekte pa leje dhe për të ndëshkuar përgjegjësit e tyre.

Statusi

Prokuroria e Posaçme ka zbarkuar sot në kadastrën e Vlorës.

Kjo po më jep idenë pozitive të karakterit profesional kundër korrupsionit.

Të korruptuarit e lartë: kryeministra dhe ministra, atje i kanë provat e krimit. Dhe atje duhej të fillonte çmontimi hetimor i krimit shtetëror tridhjet- vjeçar.

Këta banditë, kanë tjetërsuar atje mijëra hektarë, që nga Vlora e deri në Sarandë, dhe, në fshehje, kanë implikuar dhjetëra të tjerë si pronarë të rinj tokash, me të cilët janë të lidhur kriminamisht.

Të gjithë: brishajt, metajt, ramajt, bashajt, dhe një varg i madh ministrash, atje janë derdhur si të babëzitur dhe me tërbim zhvatës.

Dhe ja, pikërisht atje po duket se po fillon hetimi antikorrupsion, i korrupsionit kryeministror shqiptar, në tridhjet vjet.

Lexo edhe :   Aksion i madh në Lezhë, goditet grupi kriminal

Koha duket se po çmomton krimin tridhjet-vjeçar, duke filluar nga Vlora.

Duhet pritur me arsye të vëmendshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...