Politikë

VIDEO/ Rama tregon detaje nga takimi me Ursula von der Leyen


               Publikuar në : 11:41 - 29/01/20 B H

Kryeministri Edi Rama ka treguar se çfarë është diskutuar në takimin e mbrëmshëm me presidenten Ursula von der Leyen.

Përmes një videoje të shpërndarë në Facebook, Rama thotë se qëllimi kryesor i kësaj vizite ishte çështja e rindërtimit pas situatë të krijuar nga tërmeti.

“Mbrëmë takuam presidenten e Komisionit Europian, Ursula von del Leyen, një zonjë me një karrierë të admirueshme dhe njohje mbresëlënëse të çështjeve evropiane. Bujarisht na mundësoji një bashkëbisedim shumë të hapur që zgjati rreth dy orë e pak.

Qëllimi kryesor i vizitës siç ju kam shkruar dje ishte adresimi i problematikës pas tërmetit me fokus konferencën e donatorëve”, thotë ai.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT