E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

VIDEO/Po ndahej me vajzën, ekzekuton ish-dhëndrin pas seancës gjyqësore

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati në Tiranë, pranë ish-Ekspozitës. Mësohet se babai ka vrarë ish-dhëndrin Nexhip Picari, për çështje divorci, teksa e ka pësuar dhe avokati Adriatik Cama. Kudret Saliaj është qëlluar me 8 plumba, nga vjehrri Mexhit Picari. Në trup e kanë kapur 5 plumba.

Viktima ishte në proces divorci me bashkëshorten, dhe ndodhej pranë gjykatës duke konsumuar një kafe me avokatin Adriatik Cama, i cili po ashtu ka mbetur i plagosur. Nuk dihet nëse plumbat e kanë kapur rastësisht Camën. Avokati Camaj mësohet se ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi zyrtar nga policia

Tiranë/Informacion paraprak
Rreth orës 11:50, në bulevardin “Gjergj Fishta” dyshohet se shtetasi M. P. ka vrarë me armë zjarri shtetasin K. S. ( ish-bashkëshortin e vajzës) dhe si pasojë e të shtënave është plagosur dhe shtetasi A. C., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë vijojnë krehjen e zonës për kapjen e autorit të dyshuar, shtetasi M. P.
Janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Tiranës. Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Kush është Adriatik Cama?

Adriatik Cama, ish-Prokurori i Tiranës, i shkarkuar nga Vettingu, ka qenë pjesë e disa dosjeve, si ajo e 21 janarit, Mark Frrokut dhe disa çështjeve të tjera hetimore. Cama e nisi karrierën e tij në Tepelenë ku mbante postin zv-drejtues Prokurorie, por për një çështje të përfunduar jo ashtu siç pritej, ai u shkarkua nga detyra duke marr gradën e një oficeri të thjeshtë, për t’u transferuar më pas në Has. Sot, Cama është me profesion avokat, ku ka marrë në mbrojtje policin Nevaldo Hajdaraj, i cili në 8 dhjetor vrau të riun Klodian Rasha. Aktualisht ai është në spital, jashtë rrezikut për jetën, ku do i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale.

Lexo edhe :   Eliminimi i ish-shefit të antidrogës. Kush e nxori në pritë Rudolf Elezoviç?
- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...