E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

(Video epike) “Hyr ti i pari, jo hyr ti i pari!”

“Ju i pari. Jo, jo, ju i pari”. Ishte kjo skenë e cila mori vemendjen me dy protagonistët, kryeministrin Rama dhe atë të Holandës në Samitin mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Slloveni.

Rama dhe Mark Rutte u përshëndetën miqësisht, teksa po hynin në godinën ku po mbahet Samiti. Në një çast, mirësjellja i kaloi limitet, duke shkaktuar një situatë gati-gati për të qeshur.

Në një moment, të dy kryeministrat e ekzagjeruan me mirësjelljen, aq sa filluan të ecnin mbrapsht, pasi askush prej tyre nuk pranonte të hynte i pari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...